Vishay/Dale IHTH0750JZEB4R7M5A
IHTH0750JZEB4R7M5A picture photo
Mfg. Part Number
IHTH0750JZEB4R7M5A
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 25A 3 MOHM TH
Datasheet Download
IHTH0750JZEB4R7M5A.pdf
Availability of IHTH0750JZEB4R7M5A
QUANTITY
IHTH0750JZEB4R7M5A Order Process
Ship out your order
Specifications of IHTH0750JZEB4R7M5A
Internal Part NumberEIS-IHTH0750JZEB4R7M5A
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating25A
Current - Saturation30A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.800" Dia (20.32mm)
Height - Seated (Max)0.375" (9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHTH0750JZEB4R7M5A
Related LinksIHTH0750J, IHTH0750JZEB4R7M5A Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHTH0750JZEB4R7M5A Details Description
Related parts for IHTH0750JZEB4R7M5A
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf