Vishay/Dale IHTH0750JZEB6R8M5A
IHTH0750JZEB6R8M5A picture photo
Mfg. Part Number
IHTH0750JZEB6R8M5A
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 23A 4.18 MOHM TH
Datasheet Download
IHTH0750JZEB6R8M5A.pdf
Availability of IHTH0750JZEB6R8M5A
QUANTITY
IHTH0750JZEB6R8M5A Order Process
Ship out your order
Specifications of IHTH0750JZEB6R8M5A
Internal Part NumberEIS-IHTH0750JZEB6R8M5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, IHTH-0750JZ-5A
PackagingTray
Type-
Material - Core-
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating23A
Current - Saturation28A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.18 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.800" Dia (20.32mm)
Height - Seated (Max)0.375" (9.53mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHTH0750JZEB6R8M5A
Related LinksIHTH0750J, IHTH0750JZEB6R8M5A Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHTH0750JZEB6R8M5A Details Description
Related parts for IHTH0750JZEB6R8M5A
CAP ALUM 150UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 82.0K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
INSERT FMALE 24POS TENSION CLAMP datasheet.pdf
PLASTIC FIBER CABLE 20M datasheet.pdf
IC CHARGER BATTERY 28-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 110MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS STR 2.5MM datasheet.pdf