JAE Electronics IL-312-100P-VF50-A1
IL-312-100P-VF50-A1 picture photo
Mfg. Part Number
IL-312-100P-VF50-A1
Brief Description
CONN HEADER 100POS 0.5MM SMD
Datasheet Download
IL-312-100P-VF50-A1.pdf
Availability of IL-312-100P-VF50-A1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IL-312-100P-VF50-A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-312-100P-VF50-A1
Internal Part NumberEIS-IL-312-100P-VF50-A1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesIL-312
PackagingTray
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions100
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-312-100P-VF50-A1
Related LinksIL-312-10, IL-312-100P-VF50-A1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-312-100P-VF50-A1 Details Description
Related parts for IL-312-100P-VF50-A1
JUMPER-H1505TR/A3048A/H1505TR 6" datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 14 POS .276 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TSSOP-B datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 108MHZ 8SO datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 1PORT IVORY datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 24V 5A CSP4 datasheet.pdf