JAE Electronics IL-312-A70S-VFH05-A1
IL-312-A70S-VFH05-A1 picture photo
Mfg. Part Number
IL-312-A70S-VFH05-A1
Brief Description
CONN RCPT 70POS 0.5MM SMD
Datasheet Download
IL-312-A70S-VFH05-A1.pdf
Availability of IL-312-A70S-VFH05-A1
QUANTITY
IL-312-A70S-VFH05-A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-312-A70S-VFH05-A1
Internal Part NumberEIS-IL-312-A70S-VFH05-A1
Number of Positions70
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights3mm, 3.5mm
Height Above Board0.104" (2.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-312-A70S-VFH05-A1
Related LinksIL-312-A70, IL-312-A70S-VFH05-A1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-312-A70S-VFH05-A1 Details Description
Related parts for IL-312-A70S-VFH05-A1
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC GATE DVR DUAL 4A 8-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.2V SOT25-5 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 16.1A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.9NS 132CSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf