JAE Electronics IL-312-A80SB-VFH05-A1
IL-312-A80SB-VFH05-A1 picture photo
Mfg. Part Number
IL-312-A80SB-VFH05-A1
Brief Description
CONN RCPT 80POS 0.5MM SMD
Datasheet Download
IL-312-A80SB-VFH05-A1.pdf
Availability of IL-312-A80SB-VFH05-A1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IL-312-A80SB-VFH05-A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-312-A80SB-VFH05-A1
Internal Part NumberEIS-IL-312-A80SB-VFH05-A1
Number of Positions80
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights3mm, 3.5mm
Height Above Board0.104" (2.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-312-A80SB-VFH05-A1
Related LinksIL-312-A80, IL-312-A80SB-VFH05-A1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-312-A80SB-VFH05-A1 Details Description
Related parts for IL-312-A80SB-VFH05-A1
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.6A 107 MOHM datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 379K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MCLIM, TX/FX-SM1310/PLUS-ST datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf