JAE Electronics IL-WX-24P-HF-BE
IL-WX-24P-HF-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-24P-HF-BE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN 24POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-24P-HF-BE.pdf
Availability of IL-WX-24P-HF-BE
QUANTITY
IL-WX-24P-HF-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-24P-HF-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-24P-HF-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package417
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.059" (1.50mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-24P-HF-BE
Related LinksIL-WX-2, IL-WX-24P-HF-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-24P-HF-BE Details Description
Related parts for IL-WX-24P-HF-BE
IC SWITCH TRIPLE SPDT 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
SR BTS PC 50 4 ASY datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.4VA 20V datasheet.pdf
BLZ 5.00/24/90F SN BK datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
SENSOR TURBIDITY 5V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf