JAE Electronics IL-WX-24PB-HF-B-E1000E
IL-WX-24PB-HF-B-E1000E picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-24PB-HF-B-E1000E
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN 24POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-24PB-HF-B-E1000E.pdf
Availability of IL-WX-24PB-HF-B-E1000E
QUANTITY
IL-WX-24PB-HF-B-E1000E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-24PB-HF-B-E1000E
Internal Part NumberEIS-IL-WX-24PB-HF-B-E1000E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesIL-WX
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.059" (1.50mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-24PB-HF-B-E1000E
Related LinksIL-WX-24PB-, IL-WX-24PB-HF-B-E1000E Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-24PB-HF-B-E1000E Details Description
Related parts for IL-WX-24PB-HF-B-E1000E
REG 2.0V 14A 4.5/5.5VIN VERT datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION REG 8DFN datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 25V X7R 0508 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 9.6A 12.5 MOHM datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ1 2.76" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
APPLICATOR 2,5SQMM datasheet.pdf
INDUCTOR 6.0 X 5.4 X 3.0 3.3UH datasheet.pdf