JAE Electronics IL-WX-24S-VF-BE
IL-WX-24S-VF-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-24S-VF-BE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN 24POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-24S-VF-BE.pdf
Availability of IL-WX-24S-VF-BE
QUANTITY
IL-WX-24S-VF-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-24S-VF-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-24S-VF-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package417
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-24S-VF-BE
Related LinksIL-WX-2, IL-WX-24S-VF-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-24S-VF-BE Details Description
Related parts for IL-WX-24S-VF-BE
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 50POS M-M 12" datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 25.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" GOLD datasheet.pdf
IC CPLD 96MC 4NS 128TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC datasheet.pdf