JAE Electronics IL-WX-26S-VF-BE
IL-WX-26S-VF-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-26S-VF-BE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN 26POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-26S-VF-BE.pdf
Availability of IL-WX-26S-VF-BE
QUANTITY
IL-WX-26S-VF-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-26S-VF-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-26S-VF-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package385
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-26S-VF-BE
Related LinksIL-WX-2, IL-WX-26S-VF-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-26S-VF-BE Details Description
Related parts for IL-WX-26S-VF-BE
CONN PLUG HDI 128POS 4ROW VERT datasheet.pdf
CONN HEADER 16PS .100 DL STR TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 24-DIP datasheet.pdf
CAPACITOR CAP UP WIRE datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf
25POS F TY1 FILT. M3 datasheet.pdf