JAE Electronics IL-WX-30SB-VF-A1-BE
IL-WX-30SB-VF-A1-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-30SB-VF-A1-BE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN 30POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-30SB-VF-A1-BE.pdf
Availability of IL-WX-30SB-VF-A1-BE
QUANTITY
IL-WX-30SB-VF-A1-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-30SB-VF-A1-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-30SB-VF-A1-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package325
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-30SB-VF-A1-BE
Related LinksIL-WX-30S, IL-WX-30SB-VF-A1-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-30SB-VF-A1-BE Details Description
Related parts for IL-WX-30SB-VF-A1-BE
PHOTODIODE BLUE 0.31MM SQ TO-18 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 50' datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HOOK WHITE 1" X 50YD X 0.12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2.08K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
187 FASTON IS datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf