JAE Electronics IL-WX-36S-VF-B-E1000E
IL-WX-36S-VF-B-E1000E picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-36S-VF-B-E1000E
Brief Description
CONN 36POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-36S-VF-B-E1000E.pdf
Availability of IL-WX-36S-VF-B-E1000E
QUANTITY
IL-WX-36S-VF-B-E1000E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-36S-VF-B-E1000E
Internal Part NumberEIS-IL-WX-36S-VF-B-E1000E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesIL-WX
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)