JAE Electronics IL-Y-9S-S15C3
IL-Y-9S-S15C3 picture photo
Mfg. Part Number
IL-Y-9S-S15C3
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 9POS 1.5MM CRIMP
Datasheet Download
IL-Y-9S-S15C3.pdf
Availability of IL-Y-9S-S15C3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IL-Y-9S-S15C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-Y-9S-S15C3
Internal Part NumberEIS-IL-Y-9S-S15C3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,778
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesIL-Y
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions9
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeFriction Lock
ColorBrown
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-Y-9S-S15C3
Related LinksIL-Y-9, IL-Y-9S-S15C3 Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-Y-9S-S15C3 Details Description
Related parts for IL-Y-9S-S15C3
CONN STRAIN RELIEF COVER 7POS datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 680 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR SUPP VOLT 8MINIDIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GREEN/RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 4POS datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 11A ZNR datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf