JAE Electronics IL-Z-15P-S125L3-E
IL-Z-15P-S125L3-E picture photo
Mfg. Part Number
IL-Z-15P-S125L3-E
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 1.25MM 15POS R/A TIN
Datasheet Download
IL-Z-15P-S125L3-E.pdf
Availability of IL-Z-15P-S125L3-E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IL-Z-15P-S125L3-E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-Z-15P-S125L3-E
Internal Part NumberEIS-IL-Z-15P-S125L3-E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesIL-Z
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.108" (2.75mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBrown
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-Z-15P-S125L3-E
Related LinksIL-Z-15P, IL-Z-15P-S125L3-E Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-Z-15P-S125L3-E Details Description
Related parts for IL-Z-15P-S125L3-E
IC VOLT DETECTOR 5.2V SNT-4A datasheet.pdf
RES 20.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC UART FIFO 128B 44PLCC datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 4.4NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
M30 SHLD,NPB,15MM,NPN,NO,5M CA datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 300MA 550 MOHM datasheet.pdf