Vishay/Dale ILAS1206ER601V
ILAS1206ER601V picture photo
Mfg. Part Number
ILAS1206ER601V
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1206
Datasheet Download
ILAS1206ER601V.pdf
Availability of ILAS1206ER601V
QUANTITY
ILAS1206ER601V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILAS1206ER601V
Internal Part NumberEIS-ILAS1206ER601V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILAS-1206
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILAS1206ER601V
Related LinksILAS120, ILAS1206ER601V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILAS1206ER601V Details Description
Related parts for ILAS1206ER601V
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FLACHSTE-GEH2,8 2P datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 300MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
MF SR HDR ASSY DR 093 VT 08CKT datasheet.pdf
DIP CABLE 24POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
FILT DSUB 37POS M-F ADPTR datasheet.pdf