Vishay/Dale ILB1206ER801V
ILB1206ER801V picture photo
Mfg. Part Number
ILB1206ER801V
Brief Description
FERRITE BEAD 800 OHM 1206
Datasheet Download
ILB1206ER801V.pdf
Availability of ILB1206ER801V
QUANTITY
ILB1206ER801V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILB1206ER801V
Internal Part NumberEIS-ILB1206ER801V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILB-1206
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency800 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILB1206ER801V
Related LinksILB120, ILB1206ER801V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILB1206ER801V Details Description
Related parts for ILB1206ER801V
CAP ALUM 150UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
TMDSEVM6424 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
ROUND SPACER M8 NYLON 1/4" datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 275MA 1.7 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 160VDC AXIAL datasheet.pdf