Vishay/Dale ILBB0805ER900V
ILBB0805ER900V picture photo
Mfg. Part Number
ILBB0805ER900V
Brief Description
FERRITE BEAD 90 OHM 0805
Datasheet Download
ILBB0805ER900V.pdf
Availability of ILBB0805ER900V
QUANTITY
ILBB0805ER900V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILBB0805ER900V
Internal Part NumberEIS-ILBB0805ER900V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILBB-0805
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency90 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILBB0805ER900V
Related LinksILBB080, ILBB0805ER900V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILBB0805ER900V Details Description
Related parts for ILBB0805ER900V
IC AMP VID DIFF CURR FDBK 8SOIC datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-DHVQFN datasheet.pdf
CA,62.5,24F,OFNP,MPO datasheet.pdf
RES 500 OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W SMBG datasheet.pdf