Vishay/Dale ILHB1206ER501V
ILHB1206ER501V picture photo
Mfg. Part Number
ILHB1206ER501V
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 500 OHM 1206
Datasheet Download
ILHB1206ER501V.pdf
Availability of ILHB1206ER501V
QUANTITY
ILHB1206ER501V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILHB1206ER501V
Internal Part NumberEIS-ILHB1206ER501V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILHB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency500 Ohm @ 100MHz
Current Rating2.5A
DC Resistance (DCR)60 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILHB1206ER501V
Related LinksILHB120, ILHB1206ER501V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILHB1206ER501V Details Description
Related parts for ILHB1206ER501V
CORD MINIGRABBER PATCH 18" GRAY datasheet.pdf
RES 25 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET DRIVER 2CH 3.3V 6A 8TDFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X8R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 1.935A 60 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.06K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf