Cynergy3 ILLS-G0100-5-003
ILLS-G0100-5-003 picture photo
Mfg. Part Number
ILLS-G0100-5-003
Manufacturer
Product Category
Float, Level Sensors
Brief Description
SENSOR PRESSUER 0-1MWG 4-20MA
Datasheet Download
ILLS-G0100-5-003.pdf
Availability of ILLS-G0100-5-003
QUANTITY
ILLS-G0100-5-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ILLS-G0100-5-003
Internal Part NumberEIS-ILLS-G0100-5-003
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelILLS.stp
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyFloat, Level Sensors
SeriesILLS
TypeLiquid
Output TypeAnalog (Diaphragm)
Output Configuration4mA ~ 20mA
Current-
Minimum Liquid Specific Gravity-
Switch Actuation Level-
Mounting TypeCable Mount
Material - Housing & Prism303 Stainless Steel, 316 Stainless Steel
Operating Temperature-20°C ~ 60°C
Voltage Rating9 ~ 32 V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILLS-G0100-5-003
Related LinksILLS-G01, ILLS-G0100-5-003 Datasheet, Cynergy3 Distributor
ILLS-G0100-5-003 Details Description
Related parts for ILLS-G0100-5-003
RES SMD 45.3 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14SSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 10% 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 3.3K OHM 7SIP datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SE ENVIRONMENTALLY SEALED BASIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf