Vishay/Dale ILSB0603ERR10K
ILSB0603ERR10K picture photo
Mfg. Part Number
ILSB0603ERR10K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 100NH 50MA 500 MOHM
Datasheet Download
ILSB0603ERR10K.pdf
Availability of ILSB0603ERR10K
QUANTITY
ILSB0603ERR10K Order Process
Ship out your order
Specifications of ILSB0603ERR10K
Internal Part NumberEIS-ILSB0603ERR10K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesILSB-0603
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance100nH
Tolerance±10%
Current Rating50mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant276MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILSB0603ERR10K
Related LinksILSB060, ILSB0603ERR10K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILSB0603ERR10K Details Description
Related parts for ILSB0603ERR10K
CAP TANT 10UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH IPS 1CH LOW SIDE DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
SENSOR DIFFERENTIAL +-250 PSI datasheet.pdf
RES 412 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf