Vishay/Dale ILSB0805ER47NM
ILSB0805ER47NM picture photo
Mfg. Part Number
ILSB0805ER47NM
Brief Description
FIXED IND 47NH 300MA 200 MOHM
Datasheet Download
ILSB0805ER47NM.pdf
Availability of ILSB0805ER47NM
QUANTITY
ILSB0805ER47NM Order Process
Ship out your order
Specifications of ILSB0805ER47NM
Internal Part NumberEIS-ILSB0805ER47NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesILSB-0805
Material - CoreFerrite
Inductance47nH
Tolerance±20%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant320MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILSB0805ER47NM
Related LinksILSB080, ILSB0805ER47NM Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILSB0805ER47NM Details Description
Related parts for ILSB0805ER47NM
CONN EDGECARD 26POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SUPERVISOR BATT SYSTEM 8-MSOP datasheet.pdf
IC CTRLR IDEAL DIODE 10UMAX datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VESM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 36POS SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 50A ORANGE datasheet.pdf