Crouzet Switches IMN663015P
IMN663015P picture photo
Mfg. Part Number
IMN663015P
Brief Description
IPD M30 NONSHLD 2W AC NC PLUG
Datasheet Download
IMN663015P.pdf
Availability of IMN663015P
QUANTITY
IMN663015P Order Process
Ship out your order
Specifications of IMN663015P
Internal Part NumberEIS-IMN663015P
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.591" (15mm)
Output TypeSCR-NC, 2-Wire
Response Frequency-
ShieldingUnshielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleConnector
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Ingress ProtectionIP67
IndicatorLED
Package / CaseCylinder, Threaded - M30
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMN663015P
Related LinksIMN66, IMN663015P Datasheet, Crouzet Switches Distributor
IMN663015P Details Description
Related parts for IMN663015P
MODULE XFRMR ETHERNET LAN 40SOIC datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC64B/AE64G/AKC64B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 43PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf