Artesyn Embedded Technologies IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A
IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A picture photo
Mfg. Part Number
IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
Datasheet Download
IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A.pdf
Availability of IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A Order Process
Ship out your order
Specifications of IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A
Internal Part NumberEIS-IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesiMP Modular-Configurable AC-DC Power Supply
Design ResourcesIMP1 Operating/Install Instr
IMP User Manual/Tech Ref
Featured ProductConfigurable Power Supplies
Configurable Power Supplies – Artesyn
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesiMP®
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A
IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A Details Description
Related parts for IMP1-3L0-2L0-1N0-4ED0-37-A
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC PWR SW USB 2CH 0.5A 8-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 95MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 33K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN MOD PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 27.01V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
LED GRN DIFF 4.9MM ROUND T/H datasheet.pdf