Texas Instruments INA2322EA/2K5
INA2322EA/2K5 picture photo
Mfg. Part Number
INA2322EA/2K5
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP INSTR 500KHZ 14TSSOP
Datasheet Download
INA2322EA/2K5.pdf
Availability of INA2322EA/2K5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
INA2322EA/2K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of INA2322EA/2K5
Internal Part NumberEIS-INA2322EA/2K5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeInstrumentation
Number of Circuits2
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate0.4 V/µs
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth500kHz
Current - Input Bias0.5pA
Voltage - Input Offset2mV
Current - Supply40µA
Current - Output / Channel16mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.5 V ~ 5.5 V, ±1.25 V ~ 2.75 V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)INA2322EA/2K5
Related LinksINA232, INA2322EA/2K5 Datasheet, Texas Instruments Distributor
INA2322EA/2K5 Details Description
Related parts for INA2322EA/2K5
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MARKER TIE BARB TY 18LB 4.2" datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP MICA 430PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DSUB B/S METLZ/PLA 50 DEGR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD datasheet.pdf