Sensata Technologies/Airpax IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01
IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01 picture photo
Mfg. Part Number
IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01.pdf
Availability of IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01
QUANTITY
IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01
Internal Part NumberEIS-IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIPA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01
IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01 Details Description
Related parts for IPA-1-1REC4-52-30.0-A-01
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 700A DO200AB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 24TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
10 MM INDUCTIVE datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LIGHTNING BUSHING datasheet.pdf
IC HALL SENSOR DGTL SW TO-92 datasheet.pdf
CAP FILM 750PF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf