Sensata Technologies/Airpax IPA-11-1REC4-31044-1-T
IPA-11-1REC4-31044-1-T picture photo
Mfg. Part Number
IPA-11-1REC4-31044-1-T
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IPA-11-1REC4-31044-1-T.pdf
Availability of IPA-11-1REC4-31044-1-T
QUANTITY
IPA-11-1REC4-31044-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of IPA-11-1REC4-31044-1-T
Internal Part NumberEIS-IPA-11-1REC4-31044-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIPA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPA-11-1REC4-31044-1-T
Related LinksIPA-11-1REC, IPA-11-1REC4-31044-1-T Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IPA-11-1REC4-31044-1-T Details Description
Related parts for IPA-11-1REC4-31044-1-T
LED RED T-3/4 5V VERT LC PCB datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SOCKET HOLD DOWN SPRING datasheet.pdf
CRIMP TOOL WIRE CRIMPER datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 51 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUDED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf