| Internal Part Number | EIS-IPA-11-1REC4-51-15.0-01 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Series | IPA | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 15A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 2 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IPA-11-1REC4-51-15.0-01 | |
 | MT48LC8M32B2F5-6 TR | IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 90VFBGA | datasheet.pdf | |
 | GBB56DHFT-S621 | CONN EDGECARD 112POS .050 SMD | datasheet.pdf | |
 | DCX123JH-7 | TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 | datasheet.pdf | |
 | 0SLO020.Z | FUSE MED T/D PLUG TYP S 125V 20A | datasheet.pdf | |
 | RPR50-4812D | CONV DC/DC 50W 25-75VIN 12VOUT | datasheet.pdf | |
 | VE-25Z-CY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W | datasheet.pdf | |
 | 323-87-137-41-001101 | Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole | datasheet.pdf | |
 | 802-80-046-66-001101 | CONN HDR 46POS 0.100 PRESS FIT | datasheet.pdf | |