Sensata Technologies/Airpax IPA-6-1-52-25.0-A-01-T
IPA-6-1-52-25.0-A-01-T picture photo
Mfg. Part Number
IPA-6-1-52-25.0-A-01-T
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IPA-6-1-52-25.0-A-01-T.pdf
Availability of IPA-6-1-52-25.0-A-01-T
QUANTITY
IPA-6-1-52-25.0-A-01-T Order Process
Ship out your order
Specifications of IPA-6-1-52-25.0-A-01-T
Internal Part NumberEIS-IPA-6-1-52-25.0-A-01-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIPA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPA-6-1-52-25.0-A-01-T
Related LinksIPA-6-1-52-, IPA-6-1-52-25.0-A-01-T Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IPA-6-1-52-25.0-A-01-T Details Description
Related parts for IPA-6-1-52-25.0-A-01-T
FIXED IND 2.5MH 400MA 2.45 OHM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 5V LP SER 14-DIP datasheet.pdf
FEED BOX END 23M COPPER STRIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
SENSOR 300PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA SOT223-4 datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf