Sensata Technologies/Airpax IPA-6-1REC4-500-15.0-01
IPA-6-1REC4-500-15.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IPA-6-1REC4-500-15.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IPA-6-1REC4-500-15.0-01.pdf
Availability of IPA-6-1REC4-500-15.0-01
QUANTITY
IPA-6-1REC4-500-15.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IPA-6-1REC4-500-15.0-01
Internal Part NumberEIS-IPA-6-1REC4-500-15.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPA-6-1REC4-500-15.0-01
Related LinksIPA-6-1REC4, IPA-6-1REC4-500-15.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IPA-6-1REC4-500-15.0-01 Details Description
Related parts for IPA-6-1REC4-500-15.0-01
ALLIGATOR CLIP/BANA PLUG 60" BLK datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 20ppm 18pF 25 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 200CPR TH 1/4" datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf