Sensata Technologies/Airpax IPAH-11-1-62-30.0-A-01
IPAH-11-1-62-30.0-A-01 picture photo
Mfg. Part Number
IPAH-11-1-62-30.0-A-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IPAH-11-1-62-30.0-A-01.pdf
Availability of IPAH-11-1-62-30.0-A-01
QUANTITY
IPAH-11-1-62-30.0-A-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IPAH-11-1-62-30.0-A-01
Internal Part NumberEIS-IPAH-11-1-62-30.0-A-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIPA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPAH-11-1-62-30.0-A-01
Related LinksIPAH-11-1-6, IPAH-11-1-62-30.0-A-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IPAH-11-1-62-30.0-A-01 Details Description
Related parts for IPAH-11-1-62-30.0-A-01
FIXED IND 27UH 940MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 73MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 7.5MM datasheet.pdf
ADDS SHEATH RETENTION TO 5" SLIC datasheet.pdf