Sensata Technologies/Airpax IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T
IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T picture photo
Mfg. Part Number
IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T.pdf
Availability of IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T
QUANTITY
IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T Order Process
Ship out your order
Specifications of IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T
Internal Part NumberEIS-IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T
IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T Details Description
Related parts for IPAH-666-1-41-15.0-A-01-T
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1.8K OHM 1% 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 16POS WIREMOUNT .050 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf
CRYSTAL 15.36MHZ 20PF THRU datasheet.pdf