Infineon Technologies IPD35N10S3L-26
IPD35N10S3L-26 picture photo
Mfg. Part Number
IPD35N10S3L-26
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 35A TO252-3
Datasheet Download
IPD35N10S3L-26.pdf
Availability of IPD35N10S3L-26
QUANTITY
IPD35N10S3L-26 Order Process
Ship out your order
Specifications of IPD35N10S3L-26
Internal Part NumberEIS-IPD35N10S3L-26
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingCover Tape Width Update 17/Jun/2015
Cover Tape Width Cancellation 14/Jul/2015
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesOptiMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C35A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs24 mOhm @ 35A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.4V @ 39µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs39nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2700pF @ 25V
Power - Max71W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackagePG-TO252-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPD35N10S3L-26
Related LinksIPD35N1, IPD35N10S3L-26 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
IPD35N10S3L-26 Details Description
Related parts for IPD35N10S3L-26
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 11PF 50V 1210 datasheet.pdf
XFRMR CURR SENSE 2.0MH 1:100 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB datasheet.pdf
CONN SKT CRIMP 8AWG datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 400W datasheet.pdf