Sensata Technologies/Airpax IPGH111-25450-1-V
IPGH111-25450-1-V picture photo
Mfg. Part Number
IPGH111-25450-1-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IPGH111-25450-1-V.pdf
Availability of IPGH111-25450-1-V
QUANTITY
IPGH111-25450-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IPGH111-25450-1-V
Internal Part NumberEIS-IPGH111-25450-1-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIPG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPGH111-25450-1-V
Related LinksIPGH111-, IPGH111-25450-1-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IPGH111-25450-1-V Details Description
Related parts for IPGH111-25450-1-V
RES SMD 11.8 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC RS485/422 RECEIVER SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1" CLEAR 50' datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 2VOUT 10W datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT RA datasheet.pdf