Infineon Technologies IPP65R150CFDXKSA1
IPP65R150CFDXKSA1 picture photo
Mfg. Part Number
IPP65R150CFDXKSA1
Brief Description
MOSFET N-CH 650V 22.4A TO220
Datasheet Download
IPP65R150CFDXKSA1.pdf
Availability of IPP65R150CFDXKSA1
QUANTITY
IPP65R150CFDXKSA1 Order Process
Ship out your order
Specifications of IPP65R150CFDXKSA1
Internal Part NumberEIS-IPP65R150CFDXKSA1
FamilyFETs - Single
SeriesCoolMOS™
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)650V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C22.4A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs150 mOhm @ 9.3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4.5V @ 900µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs86nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2340pF @ 100V
Power - Max195.3W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPP65R150CFDXKSA1
Related LinksIPP65R15, IPP65R150CFDXKSA1 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
IPP65R150CFDXKSA1 Details Description
Related parts for IPP65R150CFDXKSA1
JUMPER-H1503TR/A2015V/H1501TR 3" datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC PASS FILTER 6CH 12-HXSON datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 900MA 40 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
20M 50W 750W BRAKE CABLE datasheet.pdf
CAP CER 680PF 10V X6S 01005 datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 3W DO204AL datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf