TE Connectivity AMP Connectors IR-1900-RELAY-3CR/4CR
IR-1900-RELAY-3CR/4CR picture photo
Mfg. Part Number
IR-1900-RELAY-3CR/4CR
Manufacturer
Product Category
Heat Guns, Torches, Accessories
Brief Description
BELT HEATERS
Datasheet Download
IR-1900-RELAY-3CR/4CR.pdf
Availability of IR-1900-RELAY-3CR/4CR
QUANTITY
IR-1900-RELAY-3CR/4CR Order Process
Ship out your order
Specifications of IR-1900-RELAY-3CR/4CR
Internal Part NumberEIS-IR-1900-RELAY-3CR/4CR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyHeat Guns, Torches, Accessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IR-1900-RELAY-3CR/4CR
Related LinksIR-1900-RE, IR-1900-RELAY-3CR/4CR Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
IR-1900-RELAY-3CR/4CR Details Description
Related parts for IR-1900-RELAY-3CR/4CR
FIXED IND 900UH 3.75A 175 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 246 I/O 324FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 470K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RING LUG NON-INSUL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf