International Rectifier (Infineon Technologies Americas Corp.) IRAMT15TP60A
IRAMT15TP60A picture photo
Mfg. Part Number
IRAMT15TP60A
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
IC MOD PWR HYBRID 600V 15A MOTOR
Datasheet Download
IRAMT15TP60A.pdf
Availability of IRAMT15TP60A
QUANTITY
IRAMT15TP60A Order Process
Ship out your order
Specifications of IRAMT15TP60A
Internal Part NumberEIS-IRAMT15TP60A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
Series-
Type-
Configuration-
Current-
Voltage-
Voltage - Isolation-
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IRAMT15TP60A
IRAMT15TP60A Details Description
Related parts for IRAMT15TP60A
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 40A SOP-8 ADV datasheet.pdf
RES SMD 31.2KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf
IGBT 650V 58A 197W TO-247N datasheet.pdf
IC VCXO 25MHZ 16QFN datasheet.pdf
FLOATING JOINT MISUMI datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 430MA 1.697 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 20% 330VAC AXI datasheet.pdf