International Rectifier (Infineon Technologies Americas Corp.) IRFS33N15DTRLP
IRFS33N15DTRLP picture photo
Mfg. Part Number
IRFS33N15DTRLP
Brief Description
MOSFET N-CH 150V 33A D2PAK
Datasheet Download
IRFS33N15DTRLP.pdf
Availability of IRFS33N15DTRLP
QUANTITY
IRFS33N15DTRLP Order Process
Ship out your order
Specifications of IRFS33N15DTRLP
Internal Part NumberEIS-IRFS33N15DTRLP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage Integrated Circuits (HVIC Gate Drivers)
PCN Design/SpecificationCopper Plating Update 31/Aug/2015
Material Chg 24/Nov/2015
PCN Assembly/OriginWarehouse Transfer 29/Jul/2015
PCN PackagingPackage Drawing Update 19/Aug/2015
Standard Package800
SeriesHEXFET®
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)150V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C33A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs56 mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id5.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs90nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2020pF @ 25V
Power - Max3.8W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IRFS33N15DTRLP
IRFS33N15DTRLP Details Description
Related parts for IRFS33N15DTRLP
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
IC CLK GEN 5LVDS 32-LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 38POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
4R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT PIN datasheet.pdf