TDK Corporation IRJ09-200ND300X200
IRJ09-200ND300X200 picture photo
Mfg. Part Number
IRJ09-200ND300X200
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
SHEET FERRITE 200X300MM
Datasheet Download
IRJ09-200ND300X200.pdf
Availability of IRJ09-200ND300X200
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IRJ09-200ND300X200 Order Process
Ship out your order
Specifications of IRJ09-200ND300X200
Internal Part NumberEIS-IRJ09-200ND300X200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
SeriesIRJ
ShapeSheet
Thickness - Overall0.008" (0.2mm)
Width7.874" (200.00mm)
Length11.81" (300mm)
AdhesiveSynthetic Resin, Conductive - Double Sided
Temperature Range-40 ~ 185°F (-40 ~ 85°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IRJ09-200ND300X200
Related LinksIRJ09-200, IRJ09-200ND300X200 Datasheet, TDK Corporation Distributor
IRJ09-200ND300X200 Details Description
Related parts for IRJ09-200ND300X200
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 1.25A SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC USB SWITCH DPDT 10UQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 256LBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL MNT 3MM RND .188" datasheet.pdf