ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS25LQ025B-JBLE
IS25LQ025B-JBLE picture photo
Mfg. Part Number
IS25LQ025B-JBLE
Brief Description
IC FLASH
Datasheet Download
IS25LQ025B-JBLE.pdf
Availability of IS25LQ025B-JBLE
QUANTITY
IS25LQ025B-JBLE Order Process
Ship out your order
Specifications of IS25LQ025B-JBLE
Internal Part NumberEIS-IS25LQ025B-JBLE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size256K (32K x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS25LQ025B-JBLE
Related LinksIS25LQ0, IS25LQ025B-JBLE Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS25LQ025B-JBLE Details Description
Related parts for IS25LQ025B-JBLE
IC PLL CLOCK DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256CQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-15' BLACK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 650MA 318.8 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 64FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf