ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS25LQ040-JBLE
IS25LQ040-JBLE picture photo
Mfg. Part Number
IS25LQ040-JBLE
Brief Description
IC FLASH 4MBIT 104MHZ 8SOIC
Datasheet Download
IS25LQ040-JBLE.pdf
Availability of IS25LQ040-JBLE
QUANTITY
IS25LQ040-JBLE Order Process
Ship out your order
Specifications of IS25LQ040-JBLE
Internal Part NumberEIS-IS25LQ040-JBLE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Series-
PackagingBulk
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size4M (512K x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS25LQ040-JBLE
Related LinksIS25LQ0, IS25LQ040-JBLE Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS25LQ040-JBLE Details Description
Related parts for IS25LQ040-JBLE
MOSFET P-CH 15V 2.18A 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC SMB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 230V datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FPC TOP 20POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
INDUCTOR, BEAD, 6 X 9MM, 1 NPB datasheet.pdf