ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS25LQ080-JKLE
IS25LQ080-JKLE picture photo
Mfg. Part Number
IS25LQ080-JKLE
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 104MHZ 8WSON
Datasheet Download
IS25LQ080-JKLE.pdf
Availability of IS25LQ080-JKLE
QUANTITY
IS25LQ080-JKLE Order Process
Ship out your order
Specifications of IS25LQ080-JKLE
Internal Part NumberEIS-IS25LQ080-JKLE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series-
PackagingBulk
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size8M (1M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS25LQ080-JKLE
Related LinksIS25LQ0, IS25LQ080-JKLE Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS25LQ080-JKLE Details Description
Related parts for IS25LQ080-JKLE
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 50V 1.5A KBP datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP20S/AE20M/HDP20S datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
RES 150 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 120A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5 OHM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.6A DFN2020-6 datasheet.pdf