ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42RM16800G-75BLI
IS42RM16800G-75BLI picture photo
Mfg. Part Number
IS42RM16800G-75BLI
Brief Description
IC SDRAM 128M 133MHZ 54BGA
Datasheet Download
IS42RM16800G-75BLI.pdf
Availability of IS42RM16800G-75BLI
QUANTITY
IS42RM16800G-75BLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42RM16800G-75BLI
Internal Part NumberEIS-IS42RM16800G-75BLI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package348
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile SDRAM
Memory Size128M (8M x 16)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 3 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TFBGA
Supplier Device Package54-TFBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42RM16800G-75BLI
IS42RM16800G-75BLI Details Description
Related parts for IS42RM16800G-75BLI
IC SUPERVISOR MPU 2.63V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 17POS datasheet.pdf
RES 27.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 77.4VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 1.08A 570 MOHM datasheet.pdf