ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S16400F-6TLI-TR
IS42S16400F-6TLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S16400F-6TLI-TR
Brief Description
IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 54TSOP
Datasheet Download
IS42S16400F-6TLI-TR.pdf
Availability of IS42S16400F-6TLI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS42S16400F-6TLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S16400F-6TLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S16400F-6TLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size64M (4M x 16)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package54-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S16400F-6TLI-TR
IS42S16400F-6TLI-TR Details Description
Related parts for IS42S16400F-6TLI-TR
RES ARRAY 8 RES 12K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ 14SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 36.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 82 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZHV3 PG16 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BOOST CM PWM 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf