ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32400B-6T-TR
IS42S32400B-6T-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32400B-6T-TR
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 86TSOP
Datasheet Download
IS42S32400B-6T-TR.pdf
Availability of IS42S32400B-6T-TR
QUANTITY
IS42S32400B-6T-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32400B-6T-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S32400B-6T-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package86-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32400B-6T-TR
IS42S32400B-6T-TR Details Description
Related parts for IS42S32400B-6T-TR
Crystal 15.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 19POS datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.18A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CORD SJT 14AWG 3COND SHIELD 1M datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V 10% BX 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM datasheet.pdf
RES 20 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 300PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf