ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32400B-7B
IS42S32400B-7B picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32400B-7B
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 90FBGA
Datasheet Download
IS42S32400B-7B.pdf
Availability of IS42S32400B-7B
QUANTITY
IS42S32400B-7B Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32400B-7B
Internal Part NumberEIS-IS42S32400B-7B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-TFBGA
Supplier Device Package90-TFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32400B-7B
Related LinksIS42S32, IS42S32400B-7B Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS42S32400B-7B Details Description
Related parts for IS42S32400B-7B
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 2A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 43UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
SAC-8P-1.5-PUR CABLE datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf