ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32400B-7BLI
IS42S32400B-7BLI picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32400B-7BLI
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 90FBGA
Datasheet Download
IS42S32400B-7BLI.pdf
Availability of IS42S32400B-7BLI
QUANTITY
IS42S32400B-7BLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32400B-7BLI
Internal Part NumberEIS-IS42S32400B-7BLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case90-TFBGA
Supplier Device Package90-TFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32400B-7BLI
Related LinksIS42S324, IS42S32400B-7BLI Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS42S32400B-7BLI Details Description
Related parts for IS42S32400B-7BLI
TRANS NPN 140V 0.3A SOT323 datasheet.pdf
ADAPTER SCSI SCA80F/HD68F datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR TMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf