ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32400E-6TLI
IS42S32400E-6TLI picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32400E-6TLI
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 86TSOP
Datasheet Download
IS42S32400E-6TLI.pdf
Availability of IS42S32400E-6TLI
QUANTITY
IS42S32400E-6TLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32400E-6TLI
Internal Part NumberEIS-IS42S32400E-6TLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package108
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package86-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32400E-6TLI
Related LinksIS42S324, IS42S32400E-6TLI Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS42S32400E-6TLI Details Description
Related parts for IS42S32400E-6TLI
IC CONTROLLER PWM AC-DC 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CT CRIMP-2 REC HSG 4P YELLOW datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 10M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 4A 125V datasheet.pdf