ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S83200D-6TL-TR
IS42S83200D-6TL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S83200D-6TL-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP
Datasheet Download
IS42S83200D-6TL-TR.pdf
Availability of IS42S83200D-6TL-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS42S83200D-6TL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S83200D-6TL-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S83200D-6TL-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size256M (32M x 8)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package54-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S83200D-6TL-TR
IS42S83200D-6TL-TR Details Description
Related parts for IS42S83200D-6TL-TR
IC REG LDO 1.5V 2A D2PAK datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 41POS 0.25MM R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL 565NM GRN DIFF datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 830MA 6DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf