ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S83200J-7TLI-TR
IS42S83200J-7TLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S83200J-7TLI-TR
Brief Description
IC SDRAM 256MB 143MHZ 54TSOP
Datasheet Download
IS42S83200J-7TLI-TR.pdf
Availability of IS42S83200J-7TLI-TR
QUANTITY
IS42S83200J-7TLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S83200J-7TLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S83200J-7TLI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size256M (32M x 8)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S83200J-7TLI-TR
IS42S83200J-7TLI-TR Details Description
Related parts for IS42S83200J-7TLI-TR
RES SMD 3.92KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24DHVQFN datasheet.pdf
POSITION SENSOR LIN 5K OHM datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
SWITCH DIP 8POS EXT ACT SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC datasheet.pdf