ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S86400D-7TLI-TR
IS42S86400D-7TLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S86400D-7TLI-TR
Brief Description
IC SDRAM 512M 143MHZ 54TSOP
Datasheet Download
IS42S86400D-7TLI-TR.pdf
Availability of IS42S86400D-7TLI-TR
QUANTITY
IS42S86400D-7TLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S86400D-7TLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S86400D-7TLI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S86400D-7TLI-TR
IS42S86400D-7TLI-TR Details Description
Related parts for IS42S86400D-7TLI-TR
VARISTOR 297V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC G5 13MA 5VDC datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 35MA 590 MOHM datasheet.pdf
STRAIN GAUGE INSTALLATION TESTER datasheet.pdf
THERMAL PAD 5X5X0.5MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC RAD datasheet.pdf
750 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
1270 TB RIS CLA PAR A/T datasheet.pdf
1G MDDR X32 200MHZ IND datasheet.pdf