ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S86400F-6TL-TR
IS42S86400F-6TL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S86400F-6TL-TR
Brief Description
IC SDRAM 512MB 166MHZ 54TSOP
Datasheet Download
IS42S86400F-6TL-TR.pdf
Availability of IS42S86400F-6TL-TR
QUANTITY
IS42S86400F-6TL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S86400F-6TL-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S86400F-6TL-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S86400F-6TL-TR
IS42S86400F-6TL-TR Details Description
Related parts for IS42S86400F-6TL-TR
TERM BLOCK PCB 4POS 3.81MM GRN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
60A POWER LATCHING RELAY datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 6POS SMD R/A TIN datasheet.pdf
CTV 5C 5#20 SKT RECP datasheet.pdf
6800UF 25V 25X30MM 105C 5000H datasheet.pdf